Obec Vidov

Velikonoce ve Vidově

Velikonoce ve Vidově 6.4.2015

    Velikonoce ve Vidově 6.4.2015Všem dětem, které se podílely na společném Vidovském řehtání a velikonoční koledě patří velký dík.

    Děti i v tak sychravém, sněhovém počasí oslavily příchod jara a připomněly jednu z tradic Velikonoc, která se v obci udržuje. Začaly řehtat na zelený čtvrtek odpoledne, když podle velikonočních tradic "odlétají zvony do Říma". Děti se vždy sejdou ( na návsi, kde se nejdříve nazdobí všechny stromy uprostřed návsi) a pak vyrazí na svůj okruh. Další řehtání pokračuje tradičně ještě na Velký pátek a na Bílou sobotu. 

 V pondělí ráno se společně chodí "koledovat" a vybírat koleda dům od domu. Koledníci malí i velcí společně řeknou uvítací básničku a následně i jednotlivci přednesou vybranou básničku ze zpěvníku, kterou se sami naučily. Děti si účast na jednotlivých řehtáních hlídají a koledu si spravedlivě a společně rozdělují po posledním koledování ve spolkovém domě.Obejít celou vesnici je dost časově náročné. Velcí kluci zodpovědně vedli celou partu a snažili se na nikoho v celém Vidově nezapomenout. Lidé už se na děti tradičně těší a vyčkávají jejich příchod. Letos děti viděly i malé slepičky a kuřátka na statku u Lišků, což byl opravdu krásný zážitek. Děti byly spokojené a šťastné, vzájemně se podporovaly a byly k sobě ohleduplní po celé velikonoční svátky. Velikonoce ve Vidově 6.4.2015

Tradičního nedělního pletení pomlázek v místní hospůdce Na Návsi se účastnili nejenom místní, ale i přespolní. Děti mají možnost si vlastnoručně uplést pomlázky, připravit a vyrobit si velikonoční dáreček, který mohou následně využít  při pondělní koledě. 

Na závěr pár fotek dětí, které si užívaly společně Velikonoce ve Vidově už po jedenácté :-) 

Velikonoce ve Vidově 6.4.2015  Velikonoce ve Vidově 6.4.2015  Velikonoce ve Vidově 6.4.2015                 

 

                  

 

 

dnes je: 23.01.2018

svátek slaví: Zdeněk

kalendář akcí

aktuality

IV. Vidovský obecní ples
více
Prodej knížky - Vidov 1357-2017
více
Rozpočtový výhled 2018
více

anketa

Jak se Vám líbí nový vzhled internetových stránek?

Líbí
odpověď Líbí (68%)
68%
Ujde to
odpověď Ujde to (9%)
9%
Nelíbí
odpověď Nelíbí (23%)
23%