Obec Vidov

Přátelé Vidova a okolí, o.s.

Přátelé Vidova a okolí, o.s.

Přátelé Vidova a okolí

Občanské sdružení Přátelé Vidova a okolí je dobrovolným nepolitickým nevládním neziskovým občanským sdružením, vzniklým podle zákona o sdružování občanů. Sdružení je právnickou osobou podle českého práva. Přípravný výbor svolal po registraci stanov ministerstvem vnitra ustavující členskou schůzi, která se konala 27.6.2005 ve Vidově. Na schůzi bylo dohodnuto oslovení obyvatel naší obce, aby ve sdružení nebyli pouze ti, kteří byli aktivní již před jeho založením, ale aby byla dána možnost zapojit se do činnosti i dalším lidem., kteří se ztotožňují s cíli sdružení a chtějí pomoci. Největší pořádanou akcí je "Zelnobraní", které se koná vždy koncem září. V roce 2012 se konal již osmý ročník, který navštívilo asi 3500 lidí.

Členství
Stanovy umožňují tři formy účasti na aktivitách sdružení. Je to tedy členství řádné pro všechny, kteří si myslí, že by takové sdružení mělo existovat a mají ochotu něco, třeba i málo, dělat. Druhou možností je čestné členství, čestný člen platí dobrovolný příspěvek, má poradní hlas - vhodné pro vyjádření postoje, podporujícího sdružení a jeho činnost, spíše pro lidi, kteří nemohou z různých důvodů věnovat čas práci ve sdružení, ale chtějí jej podpořit a souhlasí s jeho činností. Poslední možností je příznivec sdružení - pro ty, kteří nechtějí být organizováni a řešit koncepční otázky sdružení či organizovat akce, chtějí však být informováni o činnosti sdružení a pomáhat především dobrovolnou prací. Poslední možností je příznivec sdružení - pro ty, kteří nechtějí být organizováni a řešit koncepční otázky sdružení či organizovat akce, chtějí však být informováni o činnosti sdružení a pomáhat především dobrovolnou prací.

Členské příspěvky
Členská schůze schválila na rok 2007 následující výši příspěvků: řádný člen - jednotlivec 200,- Kč/rok, rodina 300,- Kč/rok, dítě do 18 let 50,- Kč, důchodce 50% sleva. Čestný člen a příznivec - dobrovolný příspěvek.

Cíle sdružení

  • práce s dětmi - dětský den, Velikonoce, divadlo pro děti, lampiónový průvod apod.
  • práce v obci a krajině - pomoc při úpravě veřejných prostranství, sázení stromů, údržba naučné stezky, vlastivědné vycházky pro veřejnost okolím obce
  • pořádání kulturně - společenských akcí - Zelnobraní, Vidovské léto apod.


Výbor občanského sdružení Přátelé Vidova a okolí Přátelé Vidova a okolí

Ing. Tomáš Šedivý (předseda výboru)
projektant, starosta obce, Vidov

Ladislav Dvořák (místopředseda výboru)
technik, Třeboň 

 Ivan Červenka (člen výboru)
údržbář, Vidov

Simona Dvořáková (člen výboru)
úřednice, Vidov VidovLadislav Dvořák (místopředseda výboru)
technik, TřeboVidovLadislav Dvořák (místopředseda výboru)
technik, Třeboň 

 

dnes je: 25.09.2018

svátek slaví: Zlata

kalendář akcí

aktuality

Tvořivé kurzy pro děti 2018/19
více
Pozvánka na tvořivé kurzy 2018(říjen-prosinec)
více
Zelnobraní ve Vidově
více
Vizualizace dálnice D3
více

anketa

Jak se Vám líbí nový vzhled internetových stránek?

Líbí
odpověď Líbí (68%)
68%
Ujde to
odpověď Ujde to (9%)
9%
Nelíbí
odpověď Nelíbí (23%)
23%