Obec Vidov

Výprava

Výprava

Výprava     Od druhé půlky srpna a po celé září se s námi můžete vydat na výpravu!  Britský hráč na gongy Bear Love a Ondřej Smeykal, český hráč na didgeridoo, pořádají další ročník hudebního putování  Českou zemí . Výprava spojuje genia loci kulturní krajiny a historické architektury, s akustickou hudbou  a meditací.  Více než 12 unikátních míst České republiky ( např. Klášter Kladruby, klášter Sázava, pacovská barokní kaple...) rozezní  kolekce obřích gongů(2,2m!)  za  doprovodu australského didgeridoo. Jako minulý rok, v některých lokalitách Bear Love nabízí možnost individuální gongové seance.

K letošnímu 4. ročníku se opět připojí  Andrew Begay, pocházející ze severoamerického kmene Navaho. Andrew byl vychován tradičním způsobem, je vypravěčem své tradice, výrobcem a hráčem na flétny. V rámci letošní Výpravy jej budete moci poznat jako hudebníka, budete mít možnost si na workshopu pod jeho vedením vyrobit navažskou flétnu, zaposlouchat se do příběhů, tradičně předávaných z generace na generaci.

Koncepce Výpravy spájí instrumentální prvky archaických kultur, zve do nitra zvuku, který vypráví celému tělu pradávné příběhy o nás.

Výpravu lze těžko popsat slovem koncert.  Zve nás do elementárního zvukového proudu.  Dřevo, kov či přírodniny v podobě nejstarších nástrojů světa nám zvukem nabízí znovuoživení našich dávných zkušeností. Dvouhodinová performance je událostí nejen pro uši. Frekvence nástrojů rezonují, spojují  tak hráče s posluchačem i prostorem, společné setkání se stává zážitkem jednoty.


 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bear Love se specializuje na zvukové experimenty s obřími gongy, dosahujícími velikosti 2 metrů v průměru. Žije a pracuje v Londýně, rádius jeho působení je po celé Evropě. Krom hudby se zabývá i sbíráním primitivního umění Austrálie, je provozovatelem prodejní sbírky tradičních nástrojů Austrálie.


 

 Výprava    Ondřej Smeykal , žijící v Praze, po více než 20let rozvíjí hru na australský domorodý nástroj didgeridoo. Původním zaměřením výtvarník však hlavně koncertuje, přednáší, vyučuje. Patří mezi světové inovátory a průkopníky hry na jeden z nejstarších hudebních nástrojů.

Rezervace pro Vidovskou Výpravu v předprodeji 200 Kč na mailu romi.sediva@seznam.cz  na místě v den koncertu 250 Kč
 
 

VÝPRAVA 2015 JIŽ  ČTVRTÉ TURNÉ MEZINÁRODNÍHO PROJEKTU. NAVAŽSKÉ FLÉTNY ANDREWA BEGAYE / USA, AUSTRALSKÁ DIDGERIDOO ONDŘEJ SMEYKALA A OBŘÍ GONGY BEARA LOVE / UK OPĚT ROZEZNÍ ŘADU KONCERTNÍCH, HISTORICKÝCH LOKALIT PŘIJDTE SE SPOLEČNĚ PONOŘIT DO AKUSTICKÉ LÁZ NEJVĚTŠÍHO SYMFONICKÉHO GONGU 2,2 M NA SVĚTĚ SEJDEME SE HŘIŠTI PŘÍMO VE VIDOVĚ. V PŘÍPADĚ DEŠTĚ BUDE PROSTOR ZASTŘEŠEN ....... PLAKÁT V PŘÍLOze   :-) 

 
 
 
 
 
 
 
22.9.2015  ///  14.00
VIDOV U ČESKÝCH BUDĚJOVIC

WORKSHOP ANDREW BEGAY - VÝROBA FLÉTEN - VIDOV

Workshop výroby a hry na Navažskou flétnu

Andrew Begay je severoamerický indián a flétnista. Byl vychován původním domorodým způsobem a je držitelem tradic svého kmene - arizonských Navahů (Arizona, USA).
Kromě jeho hudby a vyprávění o jeho kultuře budeme mít možnost si vyrobit navažskou flétnu ze vzácného dřeva a seznámit se se základy hry.

K dispozici je vše potřebné, není třeba žádné nářadí/nástroje.
Náročnost výroby je cca od 12ti let věku účastníka.
Doba trvání jednodenního workshopu je cca 6 hodin.
Cena worshopu - základy hry a výroba vlastní flétny je 3 000 Kč
Kontakt a rezervace: Edita Hornová hornova.e@gmail.com  romi.sediva@seznam.cz

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

2

 
 
 

22.9.2015  ///  14.00  

 

Vidov u Českých Budějovic                                                                                          

WORKSHOP BEAR LOVE - ZVUKOLÉČBA - VIDOV

 

Zvukoléčba aneb objevná výprava za zvukem a meditací

Zhruba 5ti hodinový workshop vedeným Bearem Love, londýnským hudebníkem a hráčem na obří gongy. 
Workshop se věnuje zvukovým meditacím a léčbě prostřednictvím gongů a dalších hudebních nástrojů.
Upřednostňuje intuitivní diagnostický přístup. Účastníci absolvují skupinovou výpravu do zvukových krajin.Vlastní hudební nástroj je více než vítán.

Cena workshopu: 1 200Kč

Info a rezervace: Edita Hornová, hornova.e(zavinac)gmail.com, 739 991 828

 

 

 

 

=

dnes je: 18.07.2018

svátek slaví: Drahomíra

kalendář akcí

aktuality

Rozhodnutí-územní plán Vidov
více
Informace k volbám OZ 2018
více
Závěrečný účet 2017
více
Vizualizace dálnice D3
více
Nová mateřská škola v Plavě
více

anketa

Jak se Vám líbí nový vzhled internetových stránek?

Líbí
odpověď Líbí (68%)
68%
Ujde to
odpověď Ujde to (9%)
9%
Nelíbí
odpověď Nelíbí (23%)
23%