Obec Vidov

Novinky ve Vidově

Vítejte ve Vidově!

Vítejte ve Vidově!

Obec Vidov Vás vítá na svých webových stránkách. Informace, které jsou na našich stránkách zveřejňovány, jsou rozděleny do jednotlivých sekcí menu na levé straně, vpravo    je kalendář plánovaných akcí v obci a krátká aktuální sdělení. Pod tímto textem budou vyvěšovány články aktuální, respektive informace o těchto článcích s aktivním odkazem, po jehož rozkliknutí budete přesměrování na článek v plném znění. Články na této úvodní stránce budou po určité době od  zveřejnění přesunuty do některé z odpovídajících  sekcí vlevo, kde je budete moci dohledat,  popřípadě zaniknou zcela (dle své významnosti).

Koupání u jezu

Koupání u jezu     Nad jezem u elektrárny byl upraven prostor louky pro potřeby koupání v řece Malši. Nově byla vybudována písečná pláž, ke vzrostlým stromům byly instalovány dva masivní dřevěné sety a k plotu čerpací stanice byl doplněn i koš na odpadky. Pláž je připravena ke koupání. Návštěvníky prosíme, aby v této lokalitě udržovali pořádek.

 

 

Výprava 2018

Výprava 2018     21.8.2018 od 20:00 se s námi ve vidovském sportovním areálu můžete vydat na Výpravu!  Britský hráč na gongy Bear Love a Ondřej Smeykal,     český hráč na didgeridoo, pořádají další ročník hudebního putování  Českou zemí . Výprava spojuje genia loci kulturní krajiny a historické   architektury, s akustickou hudbou  a meditací na unikátních místech České republiky rozezní  kolekce obřích gongů(2,2m!)  za  doprovodu     australského didgeridoo. K letošnímu ročníku se opět připojí  Andrew Begay, pocházející ze severoamerického kmene Navaho. Andrew byl vychován   tradičním způsobem, je vypravěčem své tradice, výrobcem a hráčem na flétny. 

     Koncepce Výpravy spájí instrumentální prvky archaických kultur, zve do nitra zvuku, který vypráví celému tělu pradávné příběhy o nás. Výpravu lze těžko popsat slovem koncert.  Zve nás do elementárního zvukového proudu.  Dřevo, kov či přírodniny v podobě nejstarších nástrojů světa nám zvukem nabízí znovuoživení našich dávných zkušeností. Dvouhodinová performance je událostí nejen pro uši. Frekvence nástrojů rezonují, spojují hráče s posluchačem i prostorem, společné setkání se stává zážitkem jednoty. Akci pořádá Spolek přátel Vidova a okolí. Vstupenky v předprodeji 250Kč, na místě 290Kč. Možnost rezervace vstupenek na tel.:604 779 341(p.Romana Šedivá) nebo na romi.sediva@seznam.cz. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční ve velkých stanech. 


 

 

Revival AC/DC

Revival AC/DC     V pátek 24.8.2018 se ve sportovním areálu ve Vidově uskuteční koncert nejlepší revivalové AC/DC kapely v ČR. Jako předkapela vystoupí skupina RAMONES REVIVAL na after party po koncertě AC/CZ vystoupí skupina Monotonic Stereotype. Areál bude otevřen od 17:00, začátek je plánován na 18:30. Akci pořádá Spolek přátel Vidova a okolí a Hospůdka Na návsi. Cena vstupenky 199Kč v předprodeji, 259Kč na místě. Předprodej od 10.8.2018 v Hospůdce Na návsi. V případě nepříznivého počasí budou kromě kryté pergoly pro cca 100 lidí připraveny pro návštěvníky i velké párty stany. Více informací získáte rozkliknutím obrázku.

Nová mateřská škola v Plavě

 

     Od 1.9.2018 bude v obci Plav otevřena NOVÁ MATEŘSKÁ ŠKOLKA, jejíž součástí bude i kuchyně.

      Zápis do mateřské školy bude uveřejněn na úřední desce a na internetových stránkách obce Plav - www.plav.cz

      Podrobné informace poskytne starostka obce paní Oldřiška Ribolová na tel.:724189401 nebo v úředních hodinách obecního úřadu Plav.

Prodej knížky - Vidov 1357-2017

 Prodej knížky - Vidov 1357-2017    Od pondělí 17.7.2017 je možno na obecním úřadě v úředních hodinách zakoupit krásnou obrazovou publikaci mapující historii naší obce od vidovských autorů   Petra Lexy, Moniky Waldové a Elišky Lexové. Kniha byla slavnostně pokřtěna 15.7.2017 na oslavách 660-ti let obce Vidov. Kniha je vázána v tvrdých deskách, čítá 264 stran textu na křídovém papíře,  doplněných mnoha fotografiemi. Cena knihy je 480Kč. 

dnes je: 17.08.2018

svátek slaví: Petra

kalendář akcí

aktuality

Koupání u jezu
více
Výprava 2018
více
Revival AC/DC
více
Vizualizace dálnice D3
více
Nová mateřská škola v Plavě
více

anketa

Jak se Vám líbí nový vzhled internetových stránek?

Líbí
odpověď Líbí (68%)
68%
Ujde to
odpověď Ujde to (9%)
9%
Nelíbí
odpověď Nelíbí (23%)
23%