Obec Vidov

Současnost

Současnost

Samostatnost Vidova byla obnovena v roce 1990. Od roku 1993 je Vidov členem Svazku měst a obcí regionu Pomalší, od roku  1999 je zapojen v Programu obnovy venkova (POV) a od roku  2006  je členem Místní akční skupiny (MAS) Pomalší, což umožnuje efektivněji čerpat peníze  na  další rozvoj. V rámci naplňování tohoto programu byla na návsi postavena nová obecní budova, v jejímž prvním patře  dnes sídlí obecní úřad a v přízemí příjemná hospůdka s každodenním provozem. V rámci dalších úprav obce byla v roce 2002 na návsi postavena nová čekárna, opraven křížek a kaplička, zřízen koloniál. Postupně se doplňuje zeleň v obci i v krajině, vybudována byla také Naučná stezka "Krajinou proměn" s 12-ti zastávkami, jež návštěvníky seznamuje s okolím obce, sportovní areál a dětské hřiště.

Po povodních v roce 2002, které obec zasáhly, byl v rámci protipovodňových opatření na Nedabylském potoce vybudován i rybník Jakub s protipovodńovým poldrem, který po svém zarybnění slouží místním milovníkům rybaření. 

V letech 2004-2008 proběhla v lokalitě "V domkách" výstavba řadových domů, čímž se počet obyvatel Vidova téměř zdvojnásobil. V současnosti má naše obec již 546 obyvatel. V rámci tohoto projektu byla realizována i stavba Spolkového domu, v jehož přízemí bylo před třemi lety zřízeno dámské i pánské kadeřnictví a nově upravené půdní prostory slouží k pořádání besed, dětských divadel, tvořivých kurzů pro děti i dospělé, či jazykových kurzů. V roce 2009 bylo ve sportovním areálu postaveno nové kryté pódium a pergola pro cca 80 sedících návštěvníků sloužící k pořádání sportovních a kulturních akcí.

V letošním roce 2013 bude realizována výstavba chodníků, opravy komunikací, stavba nového sběrného dvora a vznikne i biocentrum "V Rybníce" v sousedství odkalovacích nádrží. Plánovaná je rekonstrukce sportovního areálu a rozšíření dětského hřiště.

dnes je: 18.07.2018

svátek slaví: Drahomíra

kalendář akcí

aktuality

Rozhodnutí-územní plán Vidov
více
Informace k volbám OZ 2018
více
Závěrečný účet 2017
více
Vizualizace dálnice D3
více
Nová mateřská škola v Plavě
více

anketa

Jak se Vám líbí nový vzhled internetových stránek?

Líbí
odpověď Líbí (68%)
68%
Ujde to
odpověď Ujde to (9%)
9%
Nelíbí
odpověď Nelíbí (23%)
23%