Obec Vidov

Novinky ve Vidově

Vítejte ve Vidově!

Vítejte ve Vidově!

Obec Vidov Vás vítá na svých webových stránkách. Informace, které jsou na našich stránkách zveřejňovány, jsou rozděleny do jednotlivých sekcí menu na levé straně, vpravo    je kalendář plánovaných akcí v obci a krátká aktuální sdělení. Pod tímto textem budou vyvěšovány články aktuální, respektive informace o těchto článcích s aktivním odkazem, po jehož rozkliknutí budete přesměrování na článek v plném znění. Články na této úvodní stránce budou po určité době od  zveřejnění přesunuty do některé z odpovídajících  sekcí vlevo, kde je budete moci dohledat,  popřípadě zaniknou zcela (dle své významnosti).

Ustavující schůze obecního zastupitelstva

     Ustavující schůze nově zvoleného zastupitelstva se konala 10.11.2014 od 20hod. v Hospodě na návsi za hojné účasti veřejnosti.

     Do zastupitelstva bylo zvoleno šest zastupitelů za Sdružení nezávislých kandidátů (T.Šedivý, T.Hanus, V.Severin, J.Toncar, M.Kutiš a M.Dvořák) a tři zastupitelé za Sdružení nezávislých kandidátů Pro Vidov (J.Anton, T.Srbený a R.Tibitancl). V devítičlenném zastupitelstvu je pět zastupitelů z volebního období 2010-2014 a čtyři nováčci. Starostou byl zvolen Ing.T.Šedivý, místostarostou Mgr.T.Hanus. Kontrolní výbor bude tříčlenný ve složení: předseda Ing.R.Tibitancl, členové J.Anton, M.Dvořák, finanční výbor také tříčlenný, předseda V.Severin, členové Ing.D.Martínek a Ing.J.Lišková. Nejbližší plánovaná schůze zastupitelstva je středa 26.11. od 19hod.

Nový sběrný dvůr

     Jak si mnozí z vás již všimli, byl v naší obci s finanční podporou z fondu OPŽP vybudován nový sběrný dvůr (mezi čističkou odpadních vod a komunitní kompostárnou).   Provozní doba sběrného dvora: středa 15-17 hod., sobota 9-11 hod. Tato provozní doba platí do konce listopadu 2014. Nová provozní doba bude stanovena od 1.12.2014. Sběrný dvůr provozuje obec, která zajišťuje chod, odvoz a odstranění odpadů včetně nebezpečných. Provoz sběrného dvora běží souběžně se systémem kontejnerů na tříděný odpad (modré, žluté, zelené). To znamená, že budou-li  kontejnery na separovaný odpad již naplněny, lze  vytříděný odpad odevzdat ve sběrném dvoře.  Ve sběrném dvoře lze odevzdat papír, plast, dřevo, kov, stavební suť, pneumatiky, PET lahve v pytlích k tomu určených, nebezpečný odpad (akumulátory, oleje, barvy nebo obaly od nich, zářivky apod.) a staré elektrospotřebiče. Více informací naleznete ZDE.

Financování výastavby chodníků podél SIII/15523

Výstavba chodníků podél SIII/15523 k.ú. Vidov – 1. část – II. a III. etapa

 

Investor: Obec Vidov

Zhotovitel stavby: STRABAG a.s. OZ České Budějovice

Termín výstavby: 9/2014 – 10/2014

Reg. č. projektu: CZ.1.14/1.5.00/26.02793

 

Tento projekt „Výstavba chodníků podél SIII/15523 k.ú. Vidov – 1. část – II. a III. etapa“  je spolufinancován Evropskou unií.

Plánované investiční akce

Plánované investiční akce v roce 2014

     Letošní rok 2014 bude ve znamení realizace velkých investičních akcí, jejichž příprava začala už v loňském roce. První velkou akcí bude vybudování tůní v regionálním biocentru V Rybníce (dotace z OPŽP), výstavba nového sběrného dvora (dotace z OPŽP), vybudování hřiště na plážový volejbal, pokračování ve výstavbě chodníků etapami II. a III.. Více informací o plánovaných projektech najdete v sekci Investiční akce v roce 2014.

dnes je: 02.02.2015

svátek slaví: Nela

kalendář akcí

aktuality

Zveřejnění informace o oznámení
více
I.Vidovský rybářský ples
více
Rozpočet obce na rok 2015
více

anketa

Jak se Vám líbí nový vzhled internetových stránek?

Líbí
odpověď Líbí (74%)
74%
Ujde to
odpověď Ujde to (12%)
12%
Nelíbí
odpověď Nelíbí (14%)
14%